2010-04-06

Ciąg dalszy problemów z zakopianką

Niezbyt dobre wiadomości dla turystów, którzy lubią wolny czas spędzać w polskich górach - przebudowa zakopianki znowu stoi pod znakiem zapytania.

Najbardziej newralgicznym punktem okazał się odcinek Poronin-Zakopane. W Ministerstwie Środowiska toczą się spory na temat interpretacji decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla tej inwestycji - część urzędników dopuszcza bowiem możliwość wygaśnięcia jej już 8 kwietnia 2010 r. Gdyby jednak okazało się, że decyzja ta nie wygaśnie jeszcze przez najbliższe 2 lata, problemy nie znikną - urzędnicy nadal będą bowiem rozważali czy powyższa decyzja nie powinna zostać uchylona ze względu na jej zaskarżenie (wcześniej zostało uchylone postanowienie, na mocy którego decyzja została wydana). Ale przy tym problemie pojawia się kolejna niejasność - nie wiadomo bowiem, kto miałby tą decyzję uchylić...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że chciałaby aby wszystkie decyzje zostały w najbliższym czasie rozstrzygnięte, a dalsze prace wznowione. Niestety poza kwestiami interpretacji prawnych budowa tego odcinka jest niemożliwa także przez brak porozumienia między mieszkańcami a inwestorem.

Federacja Obrony Podhala, której już raz udało się wstrzymać budowę, uważa że jest ona niezgodna z wolą mieszkańców pobliskich miejscowości. Wymaga bowiem wyburzenia 20 domów, które stroją na planowanej trasie przebudowy i kilkudziesięciu innych, dla których bliskie sąsiedztwo z trasą może okazać się niebezpieczne. Mieszkańcy jednak nie chcą zgodzić się na sprzedanie ojcowizny.

Wykonawca musi więc zaczekać na jednoznaczną decyzję Sądu Administracyjnego w tej sprawie. Zaczeka pewnie dość długo, bowiem dla Rządu priorytetem są głównie autostrady i drogi ekspresowe, a zakopianka jest na tym odcinku drogą niższej kategorii.

Źródło: własne
egneuman

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

Przedsiębiortwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach Sp. z o.o.
Kolejowa 22, 08-200 Łosice
tel. (083) 357-32-47

"AUTO-POLMOZBYT" Sp. z o.o.
Nadole 2, 28-100 Busko-Zdrój
tel. (041) 378-31-24

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli