2010-03-23

Sposób na dziury w jezdni

Każdy użytkownik dróg w Polsce już zdążył odczuć skutki mijającej zimy. Ogrom dziur i uszkodzeń nawierzchni zaskoczył także drogowców innych krajów.

Co chwilę media donoszą o nowych problemach komunikacyjnych, które wynikają z uszkodzeń jezdni. Drogowcy na bieżąco starają się łatać dziury, ale jest ich po prostu za dużo - wedle statystyk naprawy wymaga aż 67 tys. km samych dróg komunalnych! Urzędnicy przyznają, że nie spodziewali się, że aż tyle pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć w tym roku na remonty dróg i może ich po prostu zabraknąć. A w internecie krążą zabawne komentarze na ten temat, sugerujące że w Polsce dziury w jezdni wypełniane są śniegiem...

Jednak nie tylko nasz kraj boryka się ze zbyt małymi funduszami przeznaczonymi na zniszczenia nawierzchni. W podobnej sytuacji są także Niemcy i Anglicy. Obywatele Wielkiej Brytanii postanowili więc wyjść z inicjatywą i pomóc drogowcom. Za wzorem pomysłodawcy akcji - Pete Dungey'a łatają dziury samodzielnie. A ponieważ przeciętny obywatel Anglii nie dysponuje mieszanką asfaltowo-bitumiczną i pachołkami, wsypują do dziury ziemię i... sadzą w niej kwiaty. Jedyne, co martwi w tej sytuacji troskliwych Brytyjczyków to fakt, że przy tak ogromnej ilości zniszczonych nawierzchni ich drogi niedługo zamienią się w kwieciste łąki.

Niemcy nieco inaczej podeszli do kwestii uszkodzeń na szosach - gmina w Turyngii zaoferowała obywatelom całego kraju sprzedaż dziur za jedyne 50 euro. Na razie wyjątkowa oferta dotyczy tylko drogi prowadzącej przez wieś Niederzimmern pod Weimarem, ale już znaleziono trzy osoby chętne do sponsorowania remontu. Poza chlubnym tytułem właściciela dziury, mają oni możliwość umieszczenia na wyremontowanej nawierzchni swojego nazwiska bądź... innego tekstu. I chociaż pomysł władz Niederzimmern wydaje się dość zabawnym sposobem jest dużo bardziej trwały, niż pomysły Polaków i Brytyjczyków.

Źródło: własne
egneuman

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

Auto Dutkiewicz. Jacek Dutkiewicz
Wrocławska 225, 63-200 Jarocin
tel. (062) 747-37-55

Trans Kruszwica Sp. z o.o.
Kobylniki 35, 88-150 Kruszwica
tel. (052) 353-53-92

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli