2012-02-21

Jak skrobać szybę by jej nie zniszczyć

Niepoprawnie skrobana szyba może zostać trwale uszkodzona. Powierzchnia szyby jest wbrew pozorom delikatna i przy nieumiejętnym czyszczeniu nie trudno o zarysowania, a w konsekwencji potencjalne pęknięcia. Eksperci z serwisu NordGlass radzą jak uniknąć najczęstszych błędów.

Najpopularniejszym sposobem na usunięcie szronu i lodu z szyby jest jej skrobanie. Warto przy tym zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim na fakt, że do skrobania służy specjalnie do tego przystosowana skrobaczka, a nie na przykład płyta CD, która od razu porysuje powierzchnię szkła. Skrobaczka powinna być twarda i stabilna. Miękkie tworzywo może sprawić, że będzie się ona wyginała, co sprawi, że na szybę zostanie wywarty nierównomierny nacisk, a w efekcie mogą powstać zarysowania.

Istotna jest również czystość skrobaczki. Najczęściej trzymamy ją w bocznym schowku lub bagażniku, gdzie nie zawsze jest czysto, a piasek może bardzo łatwo porysować szklaną powierzchnię. Przed czyszczeniem szyby powinniśmy więc najpierw wyczyścić skrobaczkę.

- Nieumiejętne skrobanie to bardzo częsty błąd - przyznaje Jarosław Kuciński specjalista firmy NordGlass - około 1 na 10 osób zgłaszających się do serwisu ma szybę zniszczoną właśnie w ten sposób. Niestety porysowana szyba nadaje się już tylko do wymiany. W profesjonalnym serwisie nie dokonamy jej polerowania, jest to zabieg mało skuteczny i niebezpieczny.

Nowe technologie przeciwko skrobaniu szyb

Warto zastanowić się nad wypróbowaniem nowych technologii, które sprawią, że w ogóle nie będzie trzeba skrobać szyb. Takie udogodnienie daje założenie powłoki hydrofobowej, inaczej zwanej niewidzialną wycieraczką. Jest to specjalna substancja, która nałożona na szybę odpycha krople wody. Szyba pozostaje więc sucha i nie tworzy się na niej warstwa lodu. Powłokę hydrofobową można założyć w serwisie szyb NordGlass, jej koszt to 50 zł.

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

Auto-Service. Andrzej Wojtan
Targowa 6, 23-300 Janów Lubelski
tel. (015) 872-31-00

Stacja Kontroli Pojazdów
Lubelska 38, 21-300 Radzyń Podlaski
tel. (083) 352-05-35

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli