2011-01-10

Volvo najbardziej docenianą marką przez dealerów

W IV niezależnym badaniu satysfakcji dealerów samochodowych przeprowadzonym przez firmę DCG Dealer Consulting, Volvo Auto Polska zajęło pierwsze miejsce. To drugie zwycięstwo Volvo w czteroletniej historii badania.

W badaniu przeprowadzonym w okresie wrzesień - listopad 2010 wzięli udział właściciele i dyrektorzy zarządzający stacjami dealerskimi z całej Polski. Łącznie przebadano 25 marek motoryzacyjnych, z czego uzyskano 359 wypełnionych ankiet. Tegoroczne badanie zrealizowano zgodnie ze standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych, a patronat merytoryczny nad nim objęła firma doradcza Ernst & Young.

Dealerzy oceniali współpracę z importerami na trzech płaszczyznach - oferowanego produktu, prowadzonej polityki sprzedażowej oraz realiów pracy na polskim rynku. Na potrzeby badania przyjęto pięciopunktową skalę ocen, gdzie 1 było oceną najniższą, a 5 najwyższą. Uzyskane w ten sposób wyniki pogrupowano na 14 różnych kategorii.

Volvo Auto Polska zajęło 1 miejsce w 6 kategoriach cząstkowych oraz w najważniejszej klasyfikacji generalnej. Dealerzy Volvo docenili szczególnie: pomoc oferowaną przez importera, programy marketingowe, zainteresowanie importera opiniami dealera o współpracy, menedżerów pracujących w Volvo Auto Polska oraz różnorodne szkolenia ze sprzedaży i serwisu. W pozostałych kategoriach Volvo także odnotowało bardzo dobre wyniki, a w tym dwa drugie miejsca - w kategorii wzrostu dochodów i planów na rok 2011 oraz etyki działalności biznesowej importera. Żaden inny importer nie może pochwalić się tak dobrym wynikiem jak Volvo.

Volvo w klasyfikacji generalnej uzyskało 4,19 punktu, co jest wzrostem o 0,52 punktu w porównaniu do roku ubiegłego i najwyższym wynikiem w historii badania. Dzięki temu w ogólnym zestawieniu Volvo awansowało z trzeciego na pierwsze miejsce.

Cieszymy się, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem przez naszą sieć dealerską. To dla nas powód do dumy, ale także impuls do pracy, by wyniki cząstkowe poprawiać w kolejnych latach. Jesteśmy wdzięczni dealerom za zaufanie we wspólnych relacjach, za wytrwałość w budowaniu i wzmacnianiu marki Volvo w Polsce - powiedział Arkadiusz Nowiński, Prezes Volvo Auto Polska.

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

Przedsiebiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "AUTOTECH" S.J.
Wojska Polskiego 46, 18-500 Kolno
tel. (086) 278-27-83

Okręgowa Stacja kontroli pojazdów
Waryńskiego 1, 87-860 Chodecz
tel. (054) 284-84-58

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli