2010-08-31

Jak dbać o skórzane akcesoria motocyklowe?

Popularne skórzane akcesoria motocyklowe, takie jak sakwy i piórniki są wytwarzane z różnego typu i różnej jakości skóry. Niezależnie jednak od tego z jakiej skóry są wytworzone o wszystkie trzeba odpowiednio zadbać. Dobra pielęgnacja wydłuża życie skóry oraz dba o jej wygląd.

Reguła dbania o stan skóry dzieli się zasadniczo na cztery główne etapy: mycie, regeneracja, polerowanie oraz ochrona.

Jakkolwiek zanim zaczniemy jakieś działania, musimy zawsze zadbać o to, by wszystko wykonywać w wystarczająco dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przyczyną tego są problemy, jakie powodują niebezpieczne związki chemiczne, które znajdują się w popularnych środkach używanych do czyszczenia.

Pierwszy etap - czyszczenie. Wybierz płyn czyszczący dobrej jakości, taki, który nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa dla koloru skóry z której zrobione są twoje sakwy. Jeśli płyn do czyszczenia jest zbyt silny nie tylko byłby zagrożeniem dla oryginalnego koloru skóry, ale również mógłby osłabić materiał, z którego są uszyte szwy. Najlepiej również użyć odpowiednich ściereczek - te do mycia nubku i zamszu sa najbardziej odpowiednie.

Kolejnym etapem pielęgnacji skóry sakw jest regeneracja. Regeneracja nie musi być przeprowadzana regularnie, natomiast wykonywana w jakichś odstępach czasu jest pewnym sposobem, żeby utrzymać nasze sakwy motocyklowe w bardzo dobrym stanie. Sam proces ten polega zasadniczo na naoliwianiu skóry sakw.

Etapem trzecim jest polerowanie. Przeprowadza się je po to by sakwy świetnie wyglądały. Kiedy wybierasz środek do polerowania upewnij się, że nie zatka porów skóry. To spowodowałoby, że byłaby ona sucha.

Czwarty i ostatni punkt podczas pielęgnacji skóry sakw to zastosowanie odpowiedniej bariery przeciw wilgoci. Bariera taka zablokuje pory skóry przed dostępem deszczu - to przyczyni się do tego, że będziemy dłużej cieszyć się naszymi sakwami i piórnikami motocyklowymi.

Autor artykułu współpracuje z Motor-way.pl

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

PHU Polmozbyt-Głogów Sp. z o.o.
Kossaka 2, 67-200 Głogów
tel. (076) 833-23-61

Stacja Kontroli Pojazdów Barad S.C. Jan Kwarciak, Zygmunt Pierzchała
Kroczymiech 2, 32-500 Chrzanów
tel. (032) 627-60-68

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli