2010-07-29

Samochody firmowe - obok leasingu także pożyczka

Od początku sierpnia br. BZ WBK Leasing rozszerza swoją ofertę produktową o finansowanie samochodów, motocykli i quadów w formie pożyczki dla firm. Pojazdy - najpopularniejszy środek trwały wykorzystywany w działalności gospodarczej w małych i dużych firmach, jest teraz nabywany przez przedsiębiorców na ogół w leasingu, za gotówkę lub w tradycyjnym kredycie.

Wykorzystując nasze doświadczenia zdobyte na rynku leasingowym, możemy zaoferować klientom także pożyczkę, która jest łatwa do uzyskania (mniej formalności, krótsze procedury niż przy typowej umowie kredytowej), a dodatkowo ma tę zaletę, że to klient jest właścicielem pojazdu. Części przedsiębiorców, szczególnie tych z grupy małych i mikro firm, bardzo na tym zależy - tłumaczy Tomasz Gęsicki, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów. Pożyczka na pojazdy firmowe została wprowadzona na bazie doświadczeń Spółek Leasingowych WBK w branży rolniczej (gdzie pożyczki stanowią prawie 90% sprzedanych produktów) oraz branży medycznej.

Ważną korzyścią wprowadzonej przez nas pożyczki jest sposób zabezpieczenia umowy. BZ WBK Leasing proponuje przewłaszczenie, a więc prostą umowę, która nie wymaga zaangażowania sądu tak jak przy zastawie rejestrowym lub sądowym - co na ogół proponują instytucje finansowe na rynku - mówi Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej. Ponadto klienci, którzy zdecydują się wziąć pożyczkę, mogą - tak samo jak przy leasingu - skorzystać z atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia obejmujących ubezpieczenie komunikacyjne, Assistance, Ochronę Prawną oraz ubezpieczenie Bezpieczna Rata.

Pożyczka na samochody firmowe dostępna jest w procedurze uproszczonej, przy której wymagane są wyłącznie podstawowe dokumenty przedsiębiorcy. Nowy produkt BZ WBK Leasing umożliwia finansowanie zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Samochody to podstawowe narzędzie prowadzenia biznesu praktycznie w każdej firmie i jeden z kluczowych segmentów działalności Spółek Leasingowych BZ WBK (obok maszyn rolniczych i sprzętu medycznego). Jak twierdzą eksperci firmy, w tym segmencie najszybciej i najwyraźniej widać oznaki poprawy koniunktury gospodarczej. Sprzedaż aut z kratką w czerwcu br. wzrosła niemal o jedną czwartą w porównaniu do maja tego roku, zaś leasing pojazdów w pierwszym półroczu 2010 r. zanotował ponad 10% wzrostu.

Dodaj komentarz:
Treść:

e-mail/nick:


Komentarze:

Brak komentarzy


Polecane stacje:

Wielobranżowy Zakład Usługowo-Handlowy Brunon Jan Lipiński
Koszalińska 14, 77-200 Miastko
tel. (059) 857-26-26

Stacja Kontroli Pojazdów
Legnicka 54, 59-500 Złotoryja
tel. (076) 878-38-40

Ostatnio dodane:

OSKP Interhome Company LTD
Mazowiecka 6, 06-400 Ciechanów
tel. (023) 672-14-39

KONRYS Sp.j.
Zwycięstwa 8f, 15-703 Białystok
tel. (85) 651 33 99


 Villa Toscania Pszczew | ksiądz Marek Chrzanowski | Stacja diagnostyczna stacje diagnostyczne okręgowa stacja kontroli pojazdów stacje kontroli